0
27 czerwca 2022

Walizka i sekator, czyli uratowany urlop

1. Szczęśliwe lądowanie

Wreszcie wymarzony i jakże zasłużony urlop. Szczęśliwie i punktualnie lądujemy z Mężem w Faro w Portugalii po godz. 21. Obie walizki po 20 kg też są i to bardzo szybko. Ale… nie da się ich otworzyć.

Nie wierzę! Wittchen, nówki sztuki. Kupione tuż przed wyjazdem. Ze specjalnego tworzywa, cztery ciche kółka, mój ulubiony czerwony kolor i oczywiście zamki szyfrowe. O co chodzi??!!! Wściekłość miesza się we mnie z niedowierzaniem.

Próbujemy otwierać walizki jeszcze na lotnisku. Może źle zapamiętaliśmy kody? Były w nich 9, ale może ustawialiśmy je do góry nogami, więc jednak 6? Testujemy różne możliwe kombinacje. Niestety żadna nie działa. Piękny początek wypoczynku!

W walizkach całe nasze wyposażenie na dwutygodniowy pobyt: piżama, szczoteczka do zębów, sandały, kapelusz, czerwona sukienka… I wypasiony scyzoryk męża: Multitool Leatherman. Wiadomo – przepisy nie pozwalają przewozić takich rzeczy w bagażu podręcznym. O, jak on by nam się teraz przydał!

 

2. Iskierka nadziei

Jeszcze w drodze na nocleg w Monte Gordo, w autobusie szukamy w telefonie instrukcji na youtube, aby się włamać do WŁASNEJ walizki. Internet działa zadziwiająco sprawnie. Są też filmy. Po ich obejrzeniu Mężowi wydaje się, że otwarcie walizek będzie bardzo proste. Wraca nadzieja i dobry nastrój.

Docieramy do hotelu Nevagadores, mamy pokój. Pierwsze co robimy, to testowanie wiedzy z youtube. Niestety prezentowane sposoby nie działają, bo zamki zostały ulepszone.

Jestem ubrana w jeansy i półbuty, bo w samolotach zwykle marznę. To był idealny strój na podróż, ale nie na ponad 30 stopni! Zmęczenie daje się we znaki. Z domu wyszliśmy o 15, a jest północ czasu lokalnego, czyli 1 w nocy czasu polskiego. Zwykle chodzę spać o 23. A jutro pobudka o 6:00 i ruszamy w trasę na zwiedzanie.

W ogóle nie dopuszczam myśli, że nie otworzę walizki. Jestem gotowa rozciąć ją nożem wzdłuż zamka błyskawicznego, byle tylko dostać się do środka. Ale jak potem z taką walizką podróżować przez kolejny tydzień?

 

3. Ostania deska ratunku

W hotelu cicho, bo pewnie wszyscy już śpią. Schodzimy na recepcję. Pani bardzo chce nam pomóc. Sama miała kiedyś identyczną przygodę z zamkiem. Niestety nie ma żadnych narzędzi. Konserwator, tzw. „złota rączka” a więc i dostęp do kleszczy, obcęgów, piłek itp. będzie dopiero jutro rano o ósmej. O ósmej?! O ósmej to my wyruszamy na objazd. Zapowiada się katastrofa…

Nagle pojawia się zabójczo przystojny młodziutki barman, który przypomina Ricky’ego Martina śpiewającego po raz pierwszy „Livin’ La Vida Loca” (mam nadzieję, że Mąż się nie obrazi). Barman bardzo przejął się naszym nieszczęściem. Idzie do garażu podziemnego i po chwili wraca z sekatorem! To idealne narzędzie do odcięcia metalowych uchwytów zatrzaśniętych w zamku walizki. Upewnia się, że może zniszczyć walizki. I… ciach jedna, ciach druga! Obie otwarte. Hurrraaa!

Dostanę się do moich kosmetyków i ubrań. Urlop uratowany! Mogę wziąć prysznic, umyć zęby, przebrać się w piżamę, a rano założyć świeże ubrania. Co za szczęście!

 

Przemyślenia i wnioski:

  1. Pierwszy raz w życiu tak się ucieszyłam, że psuję moją nowiutką rzecz.
  2. Chociaż hotel Nevagadores nie jest luksusowy, to dzięki niesamowicie zaangażowanym pracownikom będę go pamiętać i wspominać baaardzo dobrze.
  3. Nie wiem, czy to kwestia doboru czy szkolenia kadry, ale gotowość niesienia pomocy i szukania rozwiązań zaimponowała mi (jako osobie pracującej w dziale personalnym) i rozczuliła mnie (jako gościa hotelu). Każdy pracodawca chciałaby mieć takie osoby w zespole, a każdy z nas chciałby spotykać takich pracowników obsługi klienta.
    BRAWO! BRAWO! BRAWO!
Zdarzyło Ci się w pracy pomóc komuś w nietypowej sytuacji?
A może ktoś pomógł Tobie?
Jeśli masz podobną historię, to koniecznie podziel się nią w komentarzu poniżej.

Powiązane wpisy

Bezpłatne testy osobowości i mocnych stron

Chcesz lepiej poznać siebie, swoje mocne i słabe strony? Zastanawiasz się nad kierunkiem rozwoju zawodowego lub planujesz zmianę pracy? Nie czujesz się dobrze na obecnym stanowisku i chcesz zrozumieć, dlaczego tak jest? Mogą Ci w tym pomóc testy osobowości. W tym wpisie prezentuję trzy bezpłatne testy osobowości, które sama zrobiłam i mogę Ci polecić. Zdecydowanie zgadzam się z wynikami i uważam, że są one wiarygodne. Czytaj dalej >
0

Jak krok po kroku zaplanować cały rok?

Rok 2022 był dla mnie bardzo intensywny i pozytywny. Tak naprawdę dotarło to do mnie dopiero podczas pisania tego tekstu. To bardzo budujące, kiedy uświadamiasz sobie Twoje osiągnięcia. Warto chwalić i doceniać nie tylko innych, ale również - a może przede wszystkim - siebie. Polecam Ci to z całego serca! Czytaj dalej >
0