0
10 stycznia 2023

Jak krok po kroku zaplanować cały rok?

1. Podsumowanie 2022 roku 

Rok 2022 był dla mnie bardzo intensywny i pozytywny.
Tak naprawdę dotarło to do mnie dopiero podczas pisania tego tekstu. To bardzo budujące, kiedy uświadamiasz sobie Twoje osiągnięcia. Warto chwalić i doceniać nie tylko innych, ale również – a może przede wszystkim – siebie. Polecam Ci to z całego serca!

Co u mnie?

 

2. Zawodowo

Podjęłam ważną decyzję i przeorganizowałam moją pracę etatową tak, aby móc intensywniej zająć się blogiem Opracuje.pl, szkoleniami z zakresu rekrutacji zarówno dla osób szukających pracy jak i dla przedsiębiorców poszukujących pracowników. Było warto! 

Świadczą o tym liczby:

  • 56 godzin szkoleń,
  • 899 uczestników,
  • 3.244 subskrybentów newslettera.

Jak również Wasze opinie. Oto kilka z nich:

Agnieszka *****

„Prowadząca jest bardzo kompetentna i rzeczowa, otwarta na dialog, zachęcająca do dyskusji i zadawania pytań, przekazywaną wiedzę popiera licznymi przykładami z życia wziętymi, co jest dla mnie szczególnie cenne. Szkolenie bardzo merytoryczne, dobrze przygotowane, „piguła” doskonale dopasowana do ograniczonych ram czasowych.”

 

Alicja *****

„Kurs jest profesjonalny i godny polecenia. To baza ważnych i przydatnych informacji. Polecam z czystym sumieniem. Na pewno się przyda. Kurs pokazuje, jak się pisze aktualne CV. Sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że podają w CV nieistotne i nieaktualne informacje. Jeszcze raz polecam.”

 

Roksana *****

„Dziś procesy rekrutacyjne wyglądają inaczej niż jeszcze kilka lat temu, więc jeśli ktoś chce się dobrze przygotować zanim zacznie poszukiwania pracy, a nie wie jak zacząć i czego się może spodziewać podczas procesu rekrutacji, to bardzo polecam szkolenie Pani Anny. Zdobytą wiedzę wykorzystają Państwo już podczas pisania samego CV zanim zostanie ono wysłane do potencjalnego pracodawcy.”

 

Jestem za to ogromnie wdzięczna 🙂 

Szczególnie dziękuję mojemu mężowi, który wspiera mnie we wszystkich działaniach, pracuje ze mną ramię w ramię i ogarnia wszystkie kwestie techniczne

Bez Marcina to wszystko by się nie wydarzyło ❤️

 

3. Prywatnie

Wreszcie odrobiłam zaległości podróżnicze spowodowane pandemią.

Byliśmy:

  • z Rodzicami w Niechorzu,
  • u mojego Brata w Holandii – dwa razy!
  • w Portugalii na wycieczce objazdowej,
  • w Karpaczu na diecie warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej.

Każdy wyjazd był inny i każdy cudowny. Podczas tych podróży zobaczyliśmy mnóstwo pięknych miejsc, skosztowaliśmy nowych smaków i poznaliśmy wiele interesujących i inspirujących osób.

A co dobrego przyniósł Tobie kończący się rok? Które cele i plany zrealizowałaś/zrealizowałeś? Zrób podsumowanie, aby się docenić i pochwalić.

Jeśli chcesz przeczytać obszerniejsze podsumowanie mojego 2019 roku ​oraz wnioski i rady dla Ciebie, to zapraszam Cię na blog Rok 2019 – podsumowanie i wnioski 

 

4. Sylwester 

Sylwestra spędziłam z moim mężem Marcinem w domu przy pysznym jedzeniu i dobrych filmach. Obejrzeliśmy między innymi „King Richard. Zwycięska rodzina.” Tutaj zobaczysz polski zwiastun.

Film powstał w oparciu o prawdziwą historię Venus i Sereny Williams. Ojciec sławnych tenisistek zaplanował ich karierę i walczył o realizację tego marzenia, choć czasem dość kontrowersyjnymi metodami. Kierował się jedną z zasad Benjamina Franklina, którą wpoił również córkom. „If you fail to plan, you are planning to fail!”, co po polsku znaczy „Brak planu to planowanie porażki.” Mnie bardziej podoba się tłumaczenie filmowe: „Zawalając planowanie planujesz nawalić.”

Zmotywowani zaczęliśmy z Marcinem nowy rok od planowania.

 

5. Nowy Rok 

I oto już 1 stycznia 20203 mieliśmy zapisane w kalendarzu najważniejsze projekty biznesowe i prywatne, w tym terminy cyklicznych działań, nowe przedsięwzięcia, remont, wyjazdy, urlopy, a nawet post owocowo-warzywny dr Dąbrowskiej.

Wcześniej stosowałam różne sposoby planowania, aż w końcu wypracowałam najlepsze dla mnie rozwiązanie. W kolejnych wiadomościach pokażę Ci metody i narzędzia, którymi posługuję się od lat i które dla mnie działają optymalnie. Podzielę się z Tobą tą wiedzą zupełnie za darmo, ponieważ chcę abyś mnie poznał/poznała i mógł/mogła się przekonać, jakie efekty daje planowanie.

 

6. Planowanie

Zainteresował Cię temat planowania? To super!
Aby otrzymywać kolejne wiadomości, dzięki którym poprawisz Twoje umięjętności w tym zakresie, kliknij w link poniżej.

Kliknij w link, jeśli chcesz nauczyć się planować >>> Tak, chcę się nauczyć planować

Pamiętaj, dzielę się z Tobą tą wiedzą BEZPŁATNIE, ponieważ chcę abyś mnie poznał/poznała i mógł/mogła się przekonać, jakie efekty daje planowanie.

Zdecydowałam się na zebranie grupy osób zainteresowanych tematem planowania, bo być może nie każdy chce z takiej wiedzy skorzystać, a ja nie lubię zasypywać wiadomościami, których ktoś sobie nie życzy.

Zatem, jeśli nie klikniesz w link, to nadal będziesz ode mnie dostawać maile na inne tematy, jednak nie o planowaniu. Potrzebne jest Twoje działanie. Brak decyzji i reakcji to decyzja na NIE.

Powyżej pisałam o inspirującym filmie „King Richard. Zwycięska rodzina”, który opowiada historię sióstr Venus i Sereny Williams.

Pozostając przy tej dyscyplinie sportu, pomyśl, jak to robi #1 WTA tenisa – Iga Świątek.  

W 2022 roku w wieku 21 lat wygrywa dwa najważniejsze turnieje wielkoszlemowe: US Open i Roland Garros, tym samym osiąga wynik 35 wygranych meczów z rzędu (wyrównując rekord Venus Williams). Trenuje bardzo intensywnie, zdaje maturę z imponującymi wynikami (polski 83%, podstawowe angielski i matematyka 100%), a przy tym działa charytatywnie na rzecz Ukrainy czy Szlachetnej Paczki.
W jaki sposób znajduje na to wszystko czas? Jak myślisz, co jest tutaj kluczowe?

Biorąc przykład z najlepszych już teraz pomyśl, na czym Tobie szczególnie zależy i co Ty chcesz osiągnąć w 2023 roku.

Kliknij w link i zapisz się na bezpłatny cykl wiedzy o planowaniu. 

Zapisuję się

Jeśli już zapisałeś/zapisałaś się na cykl wiedzy o planowaniu i otrzymujesz ode mnie wiadomości, których temat zaczyna się od słowa „Planowanie”, to koniecznie zastaw komentarz pod tym wpisem

  • zadaj pytanie,
  • podziel się Twoją historią i doświadczeniem,
  • napisz o Twoich przemyśleniach i sukcesach.

To jest nasze miejsce spotkań i rozmów o planowaniu.  

 

Powiązane wpisy

Bezpłatne testy osobowości i mocnych stron

Chcesz lepiej poznać siebie, swoje mocne i słabe strony? Zastanawiasz się nad kierunkiem rozwoju zawodowego lub planujesz zmianę pracy? Nie czujesz się dobrze na obecnym stanowisku i chcesz zrozumieć, dlaczego tak jest? Mogą Ci w tym pomóc testy osobowości. W tym wpisie prezentuję trzy bezpłatne testy osobowości, które sama zrobiłam i mogę Ci polecić. Zdecydowanie zgadzam się z wynikami i uważam, że są one wiarygodne. Czytaj dalej >
0

Dlaczego chcemy się rozwijać i jak uczyć się łatwiej?

Ten wpis poświęcony jest tematowi rozwoju i uczenia się. Poszukuję odpowiedzi na pytanie dlaczego chcemy się rozwijać? co nam to daje? i dlaczego jest to dla nas ważne? Z tego wpisu dowiesz się również, jak skuteczniej przyswajać wiedzę. W oparciu o książkę Radka Kotarskiego „Włam się do mózgu” pokażę Ci kilka prostych i praktycznych wskazówek, które pomogą Ci łatwiej zapamiętywać nowe informacje. Czytaj dalej >
0