6 maja 2019

Kochaj albo rzuć, czyli zmień nastawienie lub pracę

Frustruje Cię Twoja aktualna sytuacja zawodowa? Z jednej strony masz wrażenie, że obecne warunki zatrudnienia są nieadekwatne do Twoich umiejętności i wysiłku, a inni pracodawcy mogliby mieć dla Ciebie lepszą ofertę. Z drugiej strony tylko sporadycznie zaglądasz na portale ogłoszeniowe, ale tak naprawdę nie szukasz nowej pracy. Jak sobie to wszystko poukładać? Wiadomo, że bez zatrudnienia (a konkretnie bez dochodów) żyć się nie da. Jednak poczucie przymusu codziennego wykonywania pracy, do której czuje się niechęć, musi być bardzo frustrujące.
Lubisz to? Komentarze 0
1 kwietnia 2019

Jak się odnaleźć w nowej pracy?

Kiedy już uzgodnisz wszystko z nowym pracodawcą i wiesz, że zaczynasz pracę, mogą pojawiać się niepokojące pytania: czy sobie poradzę? jak tam będzie? z kim będę współpracować? jak mnie przyjmą? Aby ułatwić Ci start w nowym miejscu, podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami i obserwacjami. Dowiesz się, jak uniknąć błędów i zrobić dobre pierwsze wrażenie, bo drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia nie będzie. To pozwoli Ci poczuć się pewniej w nowej pracy i mniej się denerwować.
Lubisz to? Komentarze 0
11 marca 2019

Rekrutacyjny savoir vivre: 7 prostych zasad

Z tego wpisu dowiesz się, jak rekrutacja wygląda z drugiej strony, tj. z perspektywy pracodawcy. Podzielę się z Tobą obserwacjami z mojej wieloletniej pracy w roli rekrutera. Pokażę Ci, jakie zachowania mogą znacznie poprawić Twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy, a czego zdecydowanie unikać. Naturalnie ogromne znaczenie mają Twoje kompetencje i doświadczenie, jednak o osobowości i postawie świadczy raczej postępowanie. Dam Ci kilka prostych wskazówek, które ułatwią pozytywne przejście przez każdy proces rekrutacji. 
Lubisz to? Komentarze 0
18 lutego 2019

Niedozwolone pytania na rozmowie kwalifikacyjnej - jak na nie odpowiadać?

W tym wpisie omówię pytania, których pracodawca nie powinien zadawać w procesie rekrutacyjnym, gdyż zabrania tego prawo. Są to pytania o dane wykraczające poza dozwolony katalog oraz dotyczące sfery prywatnej i mogące mieć charakter dyskryminujący. Podpowiem też, jak można na takie pytania zareagować i jakie skutki dla kandydata mogą mieć udzielone odpowiedzi.
Lubisz to? Komentarze 0
28 stycznia 2019

5 pytań, na które musisz odpowiedzieć na każdej rozmowie kwalifikacyjnej

W tym wpisie podaję pięć pytań - pewniaków, które padają na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Bez przygotowania do nich nawet nie wybieraj się na spotkanie. To absolutne minimum, jeśli na poważnie szukasz pracy i chcesz zrobić profesjonalne wrażenie w procesie rekrutacji. Podpowiem Ci też, jakie odpowiedzi zadziałają na Twoją korzyść, a jakie na pewno nie. Ten artykuł powstał z inspiracji czytelnika bloga i rozpoczyna cykl dotyczący rozmów kwalifikacyjnych, którego współautorem możesz być również Ty.
Lubisz to? Komentarze 0
8 stycznia 2019

Jak zawodowo zacząć nowy rok?

Niezależnie od tego, czy chcesz coś radykalnie zmienić w pracy, czy też odrobinę poprawić, w tym wpisie przeczytasz, co warto zrobić w nowym roku. Opisuję proste kroki, które pomogą Ci poprawić Twoje życie zawodowe. Może utwierdzisz się w przekonaniu, że konieczna jest duża zmiana, a może okaże się, że wystarczą niewielkie korekty. Sama jestem ciekawa ;-)
Lubisz to? Komentarze 0