19 marca 2023

Bezpłatne testy osobowości i mocnych stron

Chcesz lepiej poznać siebie, swoje mocne i słabe strony? Zastanawiasz się nad kierunkiem rozwoju zawodowego lub planujesz zmianę pracy? Nie czujesz się dobrze na obecnym stanowisku i chcesz zrozumieć, dlaczego tak jest? Mogą Ci w tym pomóc testy osobowości. W tym wpisie prezentuję trzy bezpłatne testy osobowości, które sama zrobiłam i mogę Ci polecić. Zdecydowanie zgadzam się z wynikami i uważam, że są one wiarygodne.
Lubisz to? Komentarze 0
10 stycznia 2023

Jak krok po kroku zaplanować cały rok?

Rok 2022 był dla mnie bardzo intensywny i pozytywny. Tak naprawdę dotarło to do mnie dopiero podczas pisania tego tekstu. To bardzo budujące, kiedy uświadamiasz sobie Twoje osiągnięcia. Warto chwalić i doceniać nie tylko innych, ale również - a może przede wszystkim - siebie. Polecam Ci to z całego serca!
Lubisz to? Komentarze 0
12 września 2022

Dlaczego chcemy się rozwijać i jak uczyć się łatwiej?

Ten wpis poświęcony jest tematowi rozwoju i uczenia się. Poszukuję odpowiedzi na pytanie dlaczego chcemy się rozwijać? co nam to daje? i dlaczego jest to dla nas ważne? Z tego wpisu dowiesz się również, jak skuteczniej przyswajać wiedzę. W oparciu o książkę Radka Kotarskiego „Włam się do mózgu” pokażę Ci kilka prostych i praktycznych wskazówek, które pomogą Ci łatwiej zapamiętywać nowe informacje.
Lubisz to? Komentarze 0
15 sierpnia 2022

„Martwy sezon” w rekrutacjach, czyli im gorzej tym lepiej

Często dostaję pytania, kiedy najlepiej szukać nowej lepszej pracy i kiedy decydować się na zmianę. Czy wakacje to dobry moment na poszukiwanie i podejmowanie nowego zatrudnienia? Albo święta, koniec roku czy długie weekendy? Czy jest czas, kiedy lepiej porzucić poszukiwania, bo to „martwy sezon” i szkoda wysiłku? Z tego wpisu dowiesz się: jakie trendy można zaobserwować w rekrutacjach w zależności od pory roku oraz branży, jak wpływają one na decyzje o zatrudnianiu oraz zachowania kandydatów, co to oznacza dla Ciebie.
Lubisz to? Komentarze 0
1 sierpnia 2022

Urlop wypoczynkowy - prawa pracownika i obowiązki pracodawcy

Nawet od bardzo lubianej pracy trzeba czasem odpocząć. Dlatego każdy zatrudniony ma prawo do urlopu i wypoczynku. Jest ono gwarantowane i opisane w Kodeksie pracy, do którego często będę się tutaj odwoływać. Z tego wpisu dowiesz się: jak obliczyć przysługujący Ci urlop wypoczynkowy, jakie są Twoje prawa urlopowe, jakie obowiązki ma pracodawca w związku z urlopem, z czym się wiąże odwołanie urlopu - dla Ciebie i dla pracodawcy.
Lubisz to? Komentarze 0
25 lipca 2022

Harry Potter w Porto, czyli fake news ma się dobrze

Kolejny dzień zwiedzania. Jedziemy do Porto, gdzie czekają nas kręte malownicze uliczki, które pną się w górę i opadają w dół. Zwiedzamy. Torre Dos Clerigos - najwyższa wieża w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stacja Sao Bento zdobiona obrazami wykonanymi z azulejos - charakterystycznych portugalskich kafli.
Lubisz to? Komentarze 0